Kaznodzieja - kolekcja 13 tomów [CBZ | PL]

  • Dodał: administrator
  • Data: 13:40 03-11-2018
  • Kategoria: Polskie
Kaznodzieja - kolekcja 13 tomów [CBZ | PL]

Ocena: 7 | Odsłon: 184 | Pobrań: 37

Kaznodzieja - kolekcja 13 tomów CBZ | PL
CBZ | PL
Kaznodzieja (ang. Preacher) – amerykański komiks autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, publikowany w latach 1995-2000 przez wydawnictwo Vertigo pod logo DC Comics. Seria składa się z sześćdziesięciu sześciu comiesięcznych wydań (ostatni numer wydano w lipcu 2000 roku), pięciu one-shotów i czteroczęściowej limitowanej serii ¦więty od Morderców.
Głównym bohaterem komiksu jest Jesse Custer – młody kaznodzieja-alkoholik, który pewnego dnia otrzymuje niezwykle ważne zadanie: odszukanie Boga, który, mając wszystkiego dość, ucieka z niebios i zaszywa się w sobie tylko znanym miejscu. Towarzyszami Jessiego zostają jego eksdziewczyna Tulip i wampir Cassidy.
Jednym z ważniejszym zagadnień komiksu, poza poszukiwaniem samego Boga, jest istnienie bytu zwanego jako Genezis, dorównującego Bogu, zrodzonego ze związku anioła i demona. Ów byt pewnego dnia godzi w Jessiego. W tym momencie kaznodzieja otrzymał swoją misję, jak również nadprzyrodzone zdolności. W czasie wędrówki Jessie i jego towarzysze spotkają wiele intrygujących postaci, takich jak Gębodupy, Herr Starr czy ¦więty od Morderców, jak również wezmą udział w wielu nietypowych przygodach.
Kaznodzieja to produkcja wulgarna, brutalna, przepełniona seksem i gore’em, mieszająca ze sobą elementy horroru i thrillera. Chociaż do dziś wywołuje spore kontrowersje, zwłaszcza na tle religijnym, uważany jest za jeden z najlepszych i najbardziej znaczących komiksów ostatniego dziesięciolecia. Tworząc Kaznodzieję, twórcy czerpali inspiracje z różnych mediów, zaś od momentu publikacji, to ich twór zaczął inspirować innych.
01- Zdarzyło się w Teksasie, stron: 120, 23.01 MB
02- Nowojorscy Gliniarze, 10.08 MB
03- Aż Do Końca ¦wiata, stron: 125, 72.17 MB
04- £owcy, stron: 124, 58.32 MB
05- Dumni Amerykanie, stron: 228, 122.45 MB
06- ¦więty od Morderców, stron: 108, 60.53 MB
07- Historia Sam Wiesz Kogo, stron: 120, 78.43 MB
08- Krew i Whiskey, stron: 100, 44.3 MB
09- Na południe, stron: 128, 94.08 MB
10- Wojna w słońcu, stron: 238, 176.14 MB
11- Salvation, stron: 256, 133.33 MB
12- Całe piekło nadchodzi, stron: 254, 188.03 MB
13- Alamo, stron: 232, 322.95 MB
01- Zdarzyło się w Teksasie
Pewien teksański pastor zostaje opanowany przez nieziemski byt, który jest zagrożeniem dla samego Boga, gdyż łączy w sobie siłę Nieba i Piekła. Pastor postanawia odnale¼ć Boga, aby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi, ale wędrówka zapowiada się na długą, gdyż okazuje się, że Bóg... odszedł i nikt nie wie, dokąd.
02- Nowojorscy Gliniarze
Dalszy ciąg podróży pastora, jego byłej narzeczonej i irlandzkiego wampira w poszukiwaniu tajemnicy Genesis. Lądują w Nowym Jorku, gdzie mają nadzieję natrafić na ślad Boga Wszechstwórcy, który opuścił Niebo i ukrył się gdzieś na Ziemi. Tylko On może odpowiedzieć na dręczące ich pytania. Ale Nowy Jork to niebezpieczne miasto - a jednym z jego niebezpieczeństw są seryjni zabójcy...
03- Aż Do Końca ¦wiata
Jessie Custer - były kaznodzieja, który poszukuje Boga, wpada w łapy swojej rodzinki, od której starał się uciec. A nie jest to miła rodzinka. Teraz czeka go powrót do koszmarnej przeszłości...
04- £owcy
Kolejny tom kontrowersyjnej serii o kaznodziei, który poszukuje Boga. Jesse i Tulip jadą do San Francisco, gdzie czeka na nich Cassidy. Wszyscy trafiają na bal niezwykle \"interesującego\" Jezusa de Sade\'a. Tymczasem na Jessego zaczyna polować tajemnicza organizacja - Graal. Według jej szefów ma on odegrać kluczową rolę w nadchodzącym Armaggedonie.
05- Dumni Amerykanie
To jeden z najbardziej kontrowersyjnych komiksów ostatnich lat. Były pastor Jessie Custer, jego dziewczyna, która była cynglem mafii, oraz wampir z Irlandii poszukują Boga, przebywającego gdzieś na Ziemi... Tom zawiera trzy historie: pierwsza przedstawia losy ojca Jessiego w Wietnamie, druga opowiada o przemianie irlandzkiego rzezimieszka Cassidy\'ego w wampira, a trzecia jest bezpośrednim zakończeniem historii z poprzedniego tomu.
06- ¦więty od Morderców
Ten tom, obrazoburczej i kontrowersyjnej serii autorstwa Gartha Ennisa skupia się na jednej z pobocznych postaci serii – ¦więtym od Morderców. Poznajemy jego losy, jeszcze za życia i już po śmierci. Co sprawiło, że pewien kowboj został zesłany do piekła i stał się jednym z najbardziej niebezpiecznych zabójców?
07- Historia Sam Wiesz Kogo
Druga część tomu opisuje dzień z życia Jody’ego i T.C. – dwóch zabijaków, którzy w przerwach między polowaniami i walkami z gorylami postanawiają rozprawić się z mafią, która wkroczyła na ich terytorium.
08- Krew i Whiskey
Ciąg dalszy przygód wampira z Irlandii, byłego kaznodziei i dziewczyny, która pracowała jako zabójczyni dla mafii. Ta niezwykła trójka poszukuje Boga, który ukrywa się gdzieś na Ziemi. Cassidy zawsze wiedział, że jest inny niż reszta ludzi. I sądził, że jest jedyny... Do momentu gdy nie spotkał takiego jak on - wampira. Czy uda mu się jednak znale¼ć wspólny język z pobratymcem? A Jessie i Tulip odpoczywają po dramatycznej wizycie w Europie. Nowy Jork to idealne miejsce by upić się w kilku barach i odświeżyć stare znajomości...
09- Na południe
Kaznodzieja wraz ze swoją narzeczoną i irlandzkim wampirem Cassidym kierują się na południe USA, aby wreszcie znale¼ć sposób na znalezienie ukrywającego się Boga. W końcu stwierdzają, że może im w tym pomóc jeden z obrzędów wudu. Zaś amerykańskie wudu najłatwiej spotkać w Nowym Orleanie. Jednocześnie Nowy Orlean to teren bardzo niebezpieczny dla Cassidiego i - jak zwykle - przez niego wynikają nowe kłopoty.
10- Wojna w słońcu
Sensacyjno-fantastyczna saga o poszukiwaniu Boga, który ze strachu zaszył się gdzieś na końcu świata, powoli zbliża się do końca. W tym tomie natrafiają na siebie główni przeciwnicy: Kaznodzieja, ścigający go ¦więty od Morderców oraz Starr, który został nowym szefem mistycznej organizacji Graal. Spotkanie odbędzie się na środku pustyni. Co okaże się silniejsze - magiczne kolty ¦więtego, czołgi Starra czy boskie Słowo Kaznodziei? Niespodziewane zwroty akcji rzucą Starra w ramiona trójki dziwnych braciszków, a Kaznodzieję - do przyczepy niedoszłego astronauty. Jeden z najznakomitszych i najdłuższych tomów serii.
11- Salvation
Opowieść o wielebnym, łącząca elementy sensacyjne z horrorem i fantasy, powoli zbliża się do końca. Kaznodzieja jest coraz bliżej odnalezienia Boga, ale przez chwilę postanowił odpocząć. Trafił do małego miasteczka Salvation, które okazało się wcale nie tak idylliczne, jak można by sądzić po nazwie. Bohater postanawia zostać w nim jakiś czas, a jednocześnie podjąć się pełnienia pewnej ważnej funkcji społecznej. Album nie tylko zapewnia rozrywkę rodem z dawnego westernu, ale też w przerażająco ponury sposób ukazuje rzeczywistość amerykańskiej prowincji.
12- Całe piekło nadchodzi
Saga o człowieku, którego nawiedził duch Genesis, dobiega końca. Podobnie jak w poprzednich częściach opowieści także i w tym tomie warstwa obyczajowo-sensacyjna przeplata się z fantastyką o inspiracji biblijnej. Kaznodzieja Jesse Custer i Tulip O\'Hare - rozdzieleni przez wrogów i nieprzychylne sploty zdarzeń - robią wszystko, by się odnale¼ć. Tulip wyrywa się spod opieki irlandzkiego wampira. Kaznodzieja opuszcza miasteczko Salvation i rusza na poszukiwanie ukochanej. Pełen dramatycznych zwrotów akcji scenariusz Ennisa jest zyskał znakomitą oprawę graficzną w wykonaniu mistrza komiksu realistycznego, Dillona.
13- Alamo
Ostatni tom serii o Kaznodziei, który musi wyrównać rachunki ze wszystkimi, a szczególnie z Bogiem.
Alamo jest dla Amerykanów tym, czym Westerplatte dla Polaków. W XIX wieku broniło się tam stukilkudziesięciu Teksańczyków (wszyscy zginęli) przeciw tysiącom Meksykanów, by zapewnić głównej armii teksańskiej generała Houstona skuteczną mobilizację.
Dla głównego bohatera serii właśnie Alamo jest miejscem godnym ostatecznej rozgrywki. Tu spotka się z irlandzkim wampirem, który go zdradził, ze ¦więtym od Morderców, który może się okazać najważniejszym pionem w grze, oraz z samym Bogiem, który przed laty opuścił świat i ludzi.
Tom 13 przynosi rozwiązanie głównego sporu: kto jest mocniejszy - Bóg, Kaznodzieja czy ¦więty.
Czy ich walka i prowadzenie wojny w imię pokoju mają jakikolwiek sens? Znakomite zakończenie serii, która wiodła czytelników przez Amerykę i Europę, by zakończyć się w miejscu symbolicznym dla Amerykanów. Czy na polskiej publiczności wywrze równie mocne wrażenie jak na odbiorcach za oceanem?
Download:

Aby pobierać pliki zarejestruj się!
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.

Komentarze, recenzje i oceny użytkowników

Nikt jeszcze nie napisał recenzji ani nie ocenił książki Kaznodzieja - kolekcja 13 tomów [CBZ | PL]

Dodaj komentarz

Pliki, komentarze oraz ocenianie dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zarejestruj się!
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj, aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.

Inni internauci sprawdzali także ebooka Jeno Szucs - Trzy Europy oraz Linda Dillow - Prezent zapakowany przez Boga. Czy wiesz czemu warto czekaća . Ebooka Kaznodzieja poleca 70% naszych użytkowników.

Podobne ebooki do Kaznodzieja - kolekcja 13 tomów [CBZ | PL]

John Le Carré - kolekcja audioksiążek [Audiobook PL]

John Le Carré - kolekcja audioksiążek Audiobook PL John Le Carré (ur. 1931 w Poole) - brytyjski pisarz. Studiował na Universytecie w Bernie (reminiscencje w powieści Szpieg doskonały), ukończył Lincoln College w Oksfordzie, po czym wykładał w Eton Co...

David Morrell - Kolekcja audioksiążek [Audiobook PL]

David Morrell - Kolekcja audioksiążek David Morrell - jedyny w swoim rodzaju mistrz \"naładowanych akcją\" literackich thrillerów psychologicznych, porównywany ze Stephenem Kingiem. David Morrell, doktor literatury amerykańskiej, były profesor Univer...

Philip K. Dick - Kolekcja audioksiążek [Audiobook PL]

Philip K. Dick - Kolekcja audioksiążek Audiobook PLBlade Runner Rodzaj: audioksiążkaWersja językowa: polskaTreść: pełnaKategoria: Literatura pięknaGatunek: science fictionForma: powieśćCzyta: zespół aktorówCzas trwania: ~6 godz. 43 min.Rozmiar: ~464...

Andrzej Pilipiuk - Kolekcja audioksiążek [Audiobook PL]

Andrzej Pilipiuk - Kolekcja audioksiążek Audiobook PLAndrzej Pilipiuk Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wy...

Janusz Korwin-Mikke - Kolekcja książek

Janusz Korwin-Mikke - Kolekcja książek eBook PLJanusz Korwin-Mikke - Dekadencja Tytuł: DekadencjaAutor: Janusz Korwin-MikkeKategoria: Literatura pięknaGatunek: publicystyka literacka i esejeForma: esej (szkic literacki)/zbiór esejów (szkiców)Opis: \"...

Janusz A. Zajdel - Kolekcja audioksiążek [Audiobook PL]

Janusz A. Zajdel - Kolekcja audioksiążek Audiobook PLJanusz A. Zajdel Polski pisarz science-fiction. Twórca fantastyki socjologicznej w Polsce. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Poza pisarstwem zajmował się także badaniami naukowymi. Debi...